vineri, 18 septembrie 2009

Part-time job :D

Ma plimbam zilele trecute... si obseerv la o trecere de pietoni, asteptand sa se faca verde, observam cum un politist facea pe ghidul turistic, explicandu-i unui ins unde sa ajunga in X loc.
Toate bune, pana cand in intersectie se zgarie doua masini. Am ramas uimita! 
Politistul acela trebuia sa stea in intersectie sa dirijeze traficul, sa observe tot. Nu spun ca este numai vina lui...dar poate putea fi evitat acel mic accident.