Și ne punem întrebări...
De ce e lumea așa...cum e?
De ce ne aducem aminte de persoanele care nu merită amintite?
De ce frigul răcește chiar și sufletele calde?
De ce ploaia nu încetează?
De ce marea care spală, e mai rece și mai albă ca niciodată?
De ce sufletele ajung in rai?
De ce trebuie sa ajungă și în iad, iar când se întorc, să aibă adevărata cunoaștere a Paradisului?
De ce îi cităm pe ceilalți?
De ce pun întrebări fără rost?
(martie, 26)