miercuri, 30 martie 2011

O altă poveste

Poveste? Cam demodat, nu? 
Da...una cu prinți și prințese, și vulpi, și lupi.

O dimineață frumoasă de primăvară anunță cu sunetul păsărilor o zi tumultoasă, plină de întâmplări menite să schimbe pașii destinului.

Plimbări nostalgice în parc, admirația stârnită de natura reînviată, culoarea cerului, de un albastru pur, îndeamnă la visare pe oricine poate trece peste problemele cotidiene și își permite o evadare.

Visul? Ce este visul? Modalitatea de a fugi. Varianta perfectă aleasă in caz de urgență.
Aș vrea ca și pe voi să visați! Ce vă doriți? Care sunt țelurile voastre? Cum o să vă insoriți sufletele reci? Nu v-ați gândit că tot răul din jur este factorul care va duce spre alegerea binelui? 
Greșelile ne ajută să învățăm,să prețuim fiecare clipă cu intensitate maximă. Regretele? Ele doar amintesc despre ce nu ar trebui să se repete.

Așa că visați! Împliniți-vă visele/poveștile cu prinți sau prințese, ținând seama că acolo undeva, cineva va învârti mereu o roată.